Kręci mnie bezpieczeństwo na strzyżowskim stoku

W poniedziałek na stoku narciarskim w Strzyżowie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie wspólnie z Zarządem Wojewódzkim Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie zorganizowali imprezę plenerową dla dzieci, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki wsparciu Burmistrza Strzyżowa – Waldemara Góry oraz Kierownika Obiektów Sportowych Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie – Wioletty Drozd.

Uczestnicy spotkania – dzieci z półkolonii z Rzeszowa oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Strzyżowie, mogli się dowiedzieć jak bezpiecznie uprawiać sporty zimowe, oraz z jakimi zagrożeniami mogą się zetknąć i jak ich unikać. Krótką prelekcję na ten temat wygłosił podkom. Piotr Niemiec.

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć dodatkowych atrakcji. Wszyscy młodzi uczestnicy spotkania otrzymali upominki – akcesoria sportowe – bidony i maty ufundowane przez ZW NSZZP w Rzeszowie , a także opaski i zawieszki odblaskowe z logo strzyżowskiej komendy. Dodatkową niespodzianką dla dzieci był konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Zwycięzcy dostali dodatkowo piłki do siatkówki. Poziom wiedzy na temat bezpiecznych form wypoczynku był bardzo wysoki. O zwycięstwie decydowało najszybsze udzielenie prawidłowej odpowiedzi.

Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu podziękowali Komendant Powiatowy policji w Strzyżowie mł. insp. Mirosław Wośko, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie asp. szt. Mieczysław Klimek, oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w Strzyżowie asp. szt. Artur Nieroda.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *