Kol. Wojciech Pelc z Przemyśla wśród uhonorowanych

W Rzeszowie odbyło się spotkanie ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego oraz ukraińskiego odpowiednika Ihora Klymenki. Oprócz tematów związanych z bieżącą sytuacją znalazł się czas na wyjątkową uroczystość- wręczenie odznak  “Za współpracę międzynarodową w zakresie działań organów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych”. Wśród laureatów znalazł się kol. Wojciech Pelc, Wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów w Przemyślu.

W rozmowach w stolicy województwa podkarpackiego uczestniczyli przedstawiciele podległych im służb – Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej, w tym Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz nadinsp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.

Podczas spotkania w Rzeszowie minister spraw wewnętrznych Ukrainy Ihor Klymenko podziękował polskim służbom mundurowym za pomoc Ukrainie. W szczególności funkcjonariuszom zaangażowanym już od pierwszych dni konfliktu, nie tylko w trakcie pełnienia służby.

Kol. Wojciech Pelc na co dzień pełni służbę jako zastępca dyżurnego KMP w Przemyślu. Wiceprzewodniczącym NSZZ Policjantów w Przemyślu został wybrany już po raz drugi. Ponadto jest radnym oraz strażakiem ochotnikiem w miejscowości Niziny. Poza pomocą w mundurze policjanta, przyczynił się walnie jako strażak do zaopatrzenia lokalnych struktur straży pożarnej w kilku ukraińskich miejscowościach w niezbędny sprzęt gaśniczo-ratowniczy w tym samochody strażackie.

Nagrodzono również sierż. Paweł Haliasz – referent Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Radymnie oraz mł. asp. Przemysław Karpisz – asystent Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chełmie oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *