Kapsuła czasu w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu

Zdjęcia i podpisy funkcjonariuszy przemyskiej policji, gazeta z obchodów Święta Policji oraz lista gości uczestniczących w tych uroczystościach, wykaz policjantów i pracowników jednostki na dzień 17 października 2019 roku – to tylko niektóre z rzeczy, jakie zostały umieszczone w szczelnie zamkniętej kapsule czasu.

Dzisiejsze uroczystości były kontynuacją obchodów 100 rocznicy utworzenia Policji Państwowej. Przemyskie rocznicowe uroczystości rozpoczęły się już w czerwcu – konferencją naukową „1919 – 2019 – BEZPIECZEŃSTWO NA TERENACH POLSKI POŁUDNIOWO – WSCHODNIEJ”. W sierpniu na przemyskim rynku odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Święta Policji. Wcześniej w wieży zegarowej przemyskiej archikatedry odsłonięto okolicznościową tablicę pamiątkową.

Dziś byliśmy świadkami zamknięcia i pozostawienia dla potomnych kapsuły zawierającej informacje dotyczące wydarzeń tego jubileuszowego roku – był to zarazem ostatni akcent obchodów 100-lecia powołania Policji Państwowej w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu. Metalowa kapsuła czasu, to łuska po pocisku artyleryjskim o wysokości 80 cm. Została wstawiona do specjalnie przygotowanej, szczelnie zamkniętej, szklanej witryny, znajdującej się w ścianie na pierwszym piętrze przemyskiej komendy.

Ponadto w trakcie dalszej uroczystej zbiórki Komendant Miejski Policji w Przemyślu – nadkom. Piotr Mazur wraz z nadkom. Ewą Szwed odznaczyli funkcjonariuszy Krzyżami Niepodległości za zasługi patriotyczne i działalność dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz medalami z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *