Już po raz VIII w Krośnie odbyła się akcja “Ratujemy-dajemy”

Krośnieńscy strażacy oraz policjanci w miniony weekend już po raz ósmy zorganizowali akcję “Ratujemy- dajemy”, której główny celem jest zbiórka krwi. W trakcie trwania pikniku udało się zebrać blisko 14 litrów tego drogocennego płynu. W piknik zaangażowany był również Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Krośnie

Organizatorem akcji jest Honorowy Klub Dawców Krwi działający przy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. W akcję od lat zaangażowani są również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Mundurowi wspólnie dzielą się z potrzebującymi cząstką siebie. W międzyczasie odbywa się również piknik rodzinny połączony z akcjami profilaktycznymi.

Staramy się od kilku lat łączyć przyjemne z pożytecznym. Krew jest najcenniejszym darem ratującym życie. W trakcie pikniku natomiast staramy się edukować najmłodszych w celu przeciwdziałaniu sytuacjom zagrażającym życiu i zdrowiu- podkreśla Arkadiusz Pałys, przewodniczący ZT NSSZP w Krośnie.

Na uczestników pikniku czekały pokazy ratownictwa medycznego, kwalifikowanej pierwszej pomocy, zwiedzanie strażackiej jednostki. Ponadto, policyjni profilaktycy przygotowali stoisko informacyjno-edukacyjne, promując kampanię „Bezpieczna droga do szkoły”. Odwiedzający mogli przymierzyć elementy policyjnego umundurowania, a także obejrzeć wnętrze radiowozu. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i licznych atrakcjach sprawnościowych min. strzelaniu z broni pneumatycznej, wspinaczce. Policjanci przygotowali pokaz dynamicznego zatrzymania szczególnie niebezpiecznego przestępcy, a także sposób zabezpieczenia i działanie na miejscu zdarzenia drogowego.

Biuro prasowe ZW NSSZ Policjantów w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *