Jedyny policjant wśród nagrodzonych

Kilka dni temu zakończyła się uroczysta gala wręczenia prestiżowych nagród Osobowość Roku 2022 organizowana  przez gazetę Nowiny. Co roku w szranki, w kilku kategoriach, stają społecznicy, sportowcy, politycy, lekarze czy naukowcy. Poprzez głosowanie czytelnicy, spośród setek zgłoszonych kandydatów, wybierają tych najlepszych w swoich regionach województwa podkarpackiego. Nasz kolega Arkadiusz Pałys zwyciężył na etapie powiatowym, a w wojewódzkim zdobył 2 miejsce!

Uczestnicy plebiscytu to osoby szczególnie zasłużone w swoich regionach, a sama gala i konkurs ma za zadanie uhonorowanie ich zaangażowania, nietuzinkowych pomysłów, czy ponadprzeciętnych osiągnieć. Uczestnicy często od lat są aktywni nie dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania, z pasji, z chęci pomagania innym. Setki nominowanych, dziesiątki tysięcy oddanych głosów i wśród nich Arkadiusz Pałys, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Krośnie.

W Policji służy od 12 lat, obecnie w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie. Współorganizator spływu kajakowego “Nurtem Wisłoka Survivalowy Spływ Kajakowy”, który oprócz walorów sportowych i krajoznawczych jest też okazją do zbiórki charytatywnej na rzecz służb ratowniczych. Podczas gali podkreślał te szczególne zasługi prezes Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej Legion Gerarda. Arkadiusz był też zaangażowany w pomoc uchodźcom ukraińskim przebywającym na terenie powiatu krośnieńskiego.

Arku gratulujemy!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *