Honorowy członek ZT NSZZP KMP Przemyśl

W sobotę 7 stycznia do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu dotarł wyjątkowy gość. Od małego dziecka marzył, by choć na chwilkę zostać policjantem. Niestety wyjątkowo groźna choroba- dystrofia mięśniowa Duchenne’a- spowodowała, że 13 letni Gabriel Bukowski porusza się na wózku inwalidzkim. W ten jeden wyjątkowy dzień chłopiec wcielił się w wymarzoną rolę- został honorowym policjantem.
Dzięki zaangażowaniu wielu funkcjonariuszy, na co dzień służących w różnych pionach KMP w Przemyślu, udało się zorganizować niezapomnianą służbę. Gabriel najpierw został zaprzysiężony na honorowego funkcjonariusza przez samego komendanta nadkom. Janusza Kiszkę. Kolejno przeszedł przez piony prewencji, kryminalny by doświadczyć codziennej służby policyjnej. Na chwilę mógł wcielić się w rolę patrolowca, kontrolera ruchu drogowego czy rozwiązywać zagadki kryminalne jako technik kryminalistyki. W ciągu kilkugodzinnej wizyty usiadł w policyjnym radiowozie, prowadził korespondencję radiową, usiadł w fotelu dyżurnego jednostki, a na końcu komendanta.
Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Przemyślu wręczył Gabrielowi certyfikat przyjęcia w poczet honorowych członków związku wraz z upominkami. Otrzymał również paczkę od Świętego Mikołaja pozostawioną specjalnie dla niego jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *