Dwóch funkcjonariuszy ropczyckiej komendy odeszło na emeryturę

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach odbyło się pożegnanie funkcjonariuszy, którzy przeszli na emeryturę. Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach mł. insp. Wojciech Rak wraz z I Zastępcą nadkom. Romanem Zawiślak serdecznie podziękowali asp. szt. Pawłowi Potworze oraz asp. szt. Dariuszowi Zaborniak za ich poświęcenie w wieloletniej służbie, życząc im jednocześnie wszelkiej pomyślności w nowych przedsięwzięciach. Komendant zapewnił również odchodzących na emeryturę, że drzwi komendy zawsze pozostaną dla nich otwarte. Do podziękowań i życzeń dołączył się obecny na uroczystości v-ce przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie asp. szt. Mieczysław Klimek , który wręczył również medale z okazji 100 lecia powołania Policji. Odchodzący na zasłużony odpoczynek otrzymali także pamiątkowe grawery i drobne upominki.

Asp. szt. Paweł Potwora przez większość lat swojej służby był związany z Komendą Powiatową Policji w Ropczycach. Zaczynał, jak każdy młody policjant od patrolowania ulic, aby z czasem awansować na stanowisko dzielnicowego, a później Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego ropczyckiej komendy. W Policji służył 29 lat.

Asp.szt. Dariusz Zaborniak swoją przygodę z mundurem rozpoczynał w ruchu drogowym w Komedzie Powiatowej Policji w Ropczycach, gdzie służył do 2016 roku. Przez ostatnie 3 lata był zastępcą dyżurnego na stanowisku kierowania ropczyckiej komendy. Służbę pełnił przez 30 lat.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *