Czyny nie słowa. Komentarz do planowanej wypłaty funduszu motywacyjnego.

Gdy 24 września 2021 roku przedstawiciele ZG NSZZ Policjantów podpisywali porozumienie z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji wiele osób zarzucało nam uległość, minimalizm oraz brak skuteczności w walce o zwyczajnych, liniowych policjantów.

Rozbudzone przez anonimowych rewolucjonistów oczekiwania nie wytrzymały zderzenia z rzeczywistością gdzie liczą się konkrety, twarde liczby i poważne rozmowy w oparciu o możliwości budżetowe.

W realnym świecie działają policyjny związkowcy z NSSZP. Każde negocjacje rządzą się swoimi prawami i trzeba mieć po prostu złą wolę aby domagać się wyważania drzwi, które są otwarte. Można przytoczyć jeszcze powiedzenie o wylewaniu dziecka z kąpielą i wiele innych. Czytając niewybredne komentarze na temat działalności NSZZP można odnieść wrażenie, że najgłośniejsi adwersarze nie mają pojęcia jak działają związki zawodowe i co tak naprawdę „ugrały”. W wielu przypadkach wygląda to na zwyczajne personalne ataki nie mające nic wspólnego z merytoryczną pracą.

No cóż.

My cały czas robimy swoje aby wszystkim Policjantom poprawiać warunki służby. Gorąca dyskusja na temat wynegocjowanych podwyżek od stycznia 2022 roku przysłoniła bardzo wymierny sukces NSZZP w postaci funduszu motywacyjnego, który uruchomiony zostanie jeszcze w tym roku. Przekładając to na konkretną kwotę wychodzi 4100 zł w przeliczeniu na jednego Policjanta. To są pieniądze, które trafią na konta wszystkich tych, którzy swoją codzienną postawą pokazują, że rozumieją znaczenie słowa „służba”.

Już niebawem można spodziewać się wypłaty środków jakich Policjanci nie widzieli od dawien dawna.

To bardzo cieszy w kontekście tego, że przez media przetaczają się informacje na temat doceniania przedstawicieli innych służb w Polsce. NSZZP swoją postawą w trakcie negocjacji z Rządem uczyniło pierwszy krok aby i Policjanci zaczęli być zauważani w swoich postulatach i potrzebach.

I nie jest to krok ostatni…

Kolega Redaktor

news-nagrody-dla-policjantow-kiedy-i-w-jakiej-kwocie,nId,5606000

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.