CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Dziś o godz.12, policjanci z powiatu przemyskiego oddali hołd koledze asp. Michałowi Kędzierskiemu, który zginął służąc Ojczyźnie. Policjanci zatrzymali radiowozy, włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i oddali honory tragicznie zmarłemu funkcjonariuszowi z komendy w Raciborzu. Do solidaryzujących się policjantów dołączyły też inne służby, które nie zgadzają się na przemoc wobec funkcjonariuszy.
2. Zdjęcie ujęte z „lotu ptaka” przedstawia plac Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu . W tle widoczna jest część budynku komendy, przed budynkiem widoczne są zaparkowane pojazdy służb mundurowych oznakowane : policja, straż więzienna, straż graniczna , straż pożarna , straż ochrony kolei oraz straż miejska. Obok radiowozów stoją f-sze służb mundurowych z prawą ręką u czoła oddają hołd poległemu policjantowi. W lewym górnym rogu zdjęcia widoczna jest grupa policjantów która jest umundurowana , prawą rękę trzymają przy czole, oddają cześć poległemu Policjantowi .
foto KMP-Przemyśl
3. Zdjęcie kolorowe przedstawia plac Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu . W tle widoczna jest część budynku komendy, przed budynkiem widoczne są zaparkowane pojazdy służb mundurowych oznakowane : policja, straż więzienna, straż graniczna , straż pożarna. Z lewej strony widoczni są policjanci ubrani w granatowe mundury którzy trzymają, prawą rękę przy czole, oddają cześć poległemu Policjantowi . Przed radiowozami widoczni f-sze służb którzy także trzymają prawą rękę przy czole, oddają cześć poległemu Policjantowi
foto KMP-Przemyśl
Dziś w całym powiecie przemyskim, o godz. .12 zawyły syreny. Policjanci zatrzymali radiowozy i uczcili pamięć poległego kolegi asp. Michała Kędzierskiego, który narażając własne życie, zginął na służbie, służąc społeczeństwu.

Do przemyskich policjantów dołączyli też przedstawiciele wszystkich służb mundurowych z Przemyśla, wraz z pracownikami Pogotowia Ratunkowego, które solidaryzowały się z funkcjonariuszami, wyrażając w ten sposób sprzeciw wobec przemocy.

Asp. Michał Kędzierski służył w Policji od 2011 r. Słowa roty “Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: – służyć wiernie Narodowi, – chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, – strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia… ” wypełnił w całości.

Cześć jego pamięci!

Komendant Miejski Policji w Przemyślu w imieniu kierownictwa, policjantów i pracowników, rodzinie Michała i jego przyjaciołom składa najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *