Busko Zdrój, atak na policjantów podczas interwencji.

Dwaj Policjanci podczas interwencji w sklepie zostali zaatakowani przez mężczyzn nożem. Są ranni, ale na szczęście rany nie zagrażają ich życiu. Policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który w sklepie groził nożem klientom.

Został zatrzymany, ale podczas obezwładniania ranił jednego z policjantów. Nagle kolejny chuligan próbując pomóc zatrzymanemu zaatakował i ugodził nożem drugiego policjanta. Zajście obserwowało wielu gapiów. Trochę trwało, zanim obserwujący pomogli panu, który zdecydował się pomóc jednemu z policjantów. Bardzo temu panu dziękujemy.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zapowiedział, że udzieli wsparcia zranionym policjantom – wielokrotnie już podkreślał, że jest dumny ze swoich podwładnych, którzy na co dzień narażając swoje życie ratują innych.

– Nie ma przyzwolenia ze strony kierownictwa polskiej Policji na takie ataki – oczekujemy surowych konsekwencji dla sprawców! Ignorowanie poleceń policjantów przez chuliganów, atak nożem najpierw w kierunku jednego z policjantów, a potem drugiego to w naszej ocenie dokonane z premedytacją usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza publicznego” – pisze rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Poszkodowanych policjantów, wkrótce po zajściu odwiedził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach podinsp. Andrzej Patrzałek. Komendant w trakcie spotkania z buskimi mundurowymi powiedział, że jest dumny z ich postawy i determinacji w dążeniu do zatrzymania napastników. Przekazał także słowa otuchy oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia od Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

W związku z dzisiejszym wydarzeniem prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Busku-Zdroju mające na celu wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia i udział w nim każdego z zatrzymanych mężczyzn. 32-latkowi podejrzewanemu o czynną napaść na funkcjonariusza Policji na służbie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Osobne oświadczenie w sprawie napaści na policjantów wystosował dzisiaj Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski:

W związku z czynną napaścią na policjantów, do której doszło w Busku Zdroju oraz wypowiedziami polityków różnych obozów politycznych, zwracam się z apelem by podobne zdarzenia nie były wykorzystywane w kampanii wyborczej.

Atak na policjanta jest atakiem na bezpieczeństwo państwa i jego obywateli.

Mam nadzieję, że słowa ministra Patryka Jakiego, iż sprawcy tego czynu zostaną potraktowani bez jakiejkolwiek pobłażliwości, staną się przykładem na to, że każda osoba która podniesie rękę na policjanta powinna zostać potraktowana z najwyższą surowością bez względu na to, po której stronie sceny politycznej stoi, skąd pochodzi i jakiego jest wyznania.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

Rafał Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *